UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 • Naprawa Laptopów

  Przykładowe usterki- Zalanie cieczą
  - Brak obrazu
  - Wymiana gniazd zasilania, USB, audio
 • Naprawa Laptopów

  Naprawiamy laptopy z całego kraju
  Jeżeli mieszkasz poza Warszawą - zadzwoń do Nas bądź zgłoś naprawę poprzez formularz
 • Naprawa Laptopów

  Atrakcyjne ceny- Bezpłatna diagnoza
  - Płacisz tylko za efekty
  - Szybki czas realizacji usług
 • 1
 • 2
 • 3
...

pcb1234567

image

Naprawiamy laptopy wszystkich marek

Sprawdź jak do nas dojechać

Zalanie laptopa i niebezpieczeństwo z tym związane

Laptop po zalaniu. Co robić ? Jakie są skutki zalania ? Oto pytania na które postaram się odpowiedzieć.

01 Zalanie toshiba smallKonstrukcja laptopa jako że jest to urządzenie elektroniczne nie lubi płynów, cieczy przewodzących prąd. Elektronika jest bardzo wrażliwa na działanie wody ponieważ zawiera jony różnych pierwiastków co powoduje przewodnictwo elektryczne. Dla przykładu woda destylowana czyli pozbawiona jonów praktycznie nie przewodzi prądu bądź przewodzi ale w bardzo małym stopniu.

Laptop po zalaniu. Co robić ? Jakie są skutki zalania ? Oto pytania na które postaram się odpowiedzieć.

Konstrukcja laptopa jako że jest to urządzenie elektroniczne nie lubi płynów, cieczy przewodzących prąd. Elektronika jest bardzo wrażliwa na działanie wody ponieważ zawiera jony różnych pierwiastków co powoduje przewodnictwo elektryczne. Dla przykładu woda destylowana czyli pozbawiona jonów praktycznie nie przewodzi prądu bądź przewodzi ale w bardzo małym stopniu.

Jeżeli już niestety podczas pracy sprzętu wylał nam się napój, herbata na laptopa to niezwłocznie należy go wyłączyć ze źródła prądu czyli odłączyć końcówkę zasilacza od laptopa i wyjąć baterię. Często jest tak że nie zdążymy zareagować i natychmiast po zalaniu laptopa nam się wyłącza. W takim przypadku postępujemy podobnie czyli szybko odłączamy go od źródła prądu. Pod żadnym pozorem nie próbujcie go ponownie włączać. To tylko może pogorszyć sytuację i w następstwie zwiększyć koszt naprawy. Suszenie domowymi sposobami także odradzam ponieważ nigdy nie uda nam się bez rozkręcania dokładnie osuszyć, oczyścić wnętrza. Nasz serwis laptopów specjalizuje się w naprawie po zalaniu cieczą.

Skutki zalania obrazują zdjęcia poniżej.

01 Zalanie toshiba small

 

02 Zalanie toshiba small

 

Widać tutaj korozję powstałą na skutek przewodnictwa elektrycznego płynu który dostał się na płytę główną. W takich przypadkach mycie metodą tradycyjną odpada. Do tego służą duże urządzania, pojemniki przemysłowe wytwarzające ultradźwięki*. Płyn w którym płyta główna spoczywa w kąpieli ultradźwiękowej dociera w każdy zakamarek i dokładnie oczyszcza z resztek obcej cieczy. Tylko taki sposób jest skuteczny w usuwaniu skutków zalania.

Niestety w większości przypadkach to nie koniec naprawy. Podczas zalania ulegają uszkodzeniu przetwornice DC-DC, tranzystory i inne elementy elektroniczne które podczas pracy są zasilane 19V. JD Serwis Warszawa firma która specjalizuje się w naprawie po zalaniu naprawi każdy przypadek nawet ten gdzie już inny serwis powiedział "wymiana płyty". U nas takie stwierdzenie nie istnieje. Naprawa laptopów to nasza pasja więc każda naprawa to dla nas wyzwanie i przyjemność kiedy sprzęt znowu trafi sprawny do swojego właściciela :)