UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 • Naprawa Laptopów

  Przykładowe usterki- Zalanie cieczą
  - Brak obrazu
  - Wymiana gniazd zasilania, USB, audio
 • Naprawa Laptopów

  Naprawiamy laptopy z całego kraju
  Jeżeli mieszkasz poza Warszawą - zadzwoń do Nas bądź zgłoś naprawę poprzez formularz
 • Naprawa Laptopów

  Atrakcyjne ceny- Bezpłatna diagnoza
  - Płacisz tylko za efekty
  - Szybki czas realizacji usług
 • 1
 • 2
 • 3
...

pcb1234567

image

Naprawiamy laptopy wszystkich marek

Sprawdź jak do nas dojechać

Dlaczego tak ważne jest czyszczenie układu chłodzenia ?

Układ chłodzenia to jeden z najważniejszych elementów w konsoli. Bez niego konsola nie może istnieć. Powietrze przepływające przez wnętrze konsoli wychładza podzespoły do temperatury w której dany element jest w stanie poprawnie pracować. Jeżeli coś zakłóca prawidłową cyrkulację powietrza to urządzenie zaczyna bronić się poprzez zwiększanie prędkości wentylatora. W skrajnych przypadkach konsola wyłącza się oznajmiając nam o tym komunikatem na ekranie. Jeżeli przegrzewanie, nadmierne nagrzewanie się będzie długotrwałe to skutkiem tym uszkodzeniu może ulec płyta główna. Na płycie głównej najbardziej wrażliwe na temperaturę to chipsety montowane w technologii BGA. Nasz serwis konsol posiada wyspecjalizowane maszyny do montażu BGA.

 

APU XBOX ONE

Układ lutowany w technologii BGA

 

Układy te nie są odporne na długotrwałe działanie wysokiej temperatury dlatego tak ważne jest okresowe czyszczenie układu chłodzenia. Wiele osób bagatelizuje problem i wtedy kiedy już coś poważnego stanie się ze sprzętem przychodzi do serwisu konsol.

Poniżej widać zaniedbane i nigdy nie czyszczone konsole.

 

01 Uklad chlodzenia small

 Konsola XBOX 360 - radiator

 

02 Uklad chlodzenia small

 Konsola XBOX 360 - otwory wentylacyjne

 

03 Uklad chlodzenia small

 Wentylator Sony PS4

 

04 Uklad chlodzenia small

 Napęd Sony PS4

 

Konsola jak odkurzacz zasysa powietrze z otoczenia a drobinki kurzu stopniowo osiadają wewnątrz na radiatorach i kratkach wentylacyjnych. Najbardziej narażone są konsole w tych mieszkaniach gdzie przebywają zwierzęta. Sierść psa czy kota skutecznie zapycha wszelkie otwory wentylacyjne co w jeszcze szybszym czasie powoduje niedrożność całego układu. Serdecznie zapraszamy do naszego serwis konsol który znajduje się w Warszawie. Do dyspozycji są dwie lokalizacje. Więcej informacji w dziale kontakt. UWAGA PROMOCJA! Wystarczy polubić nasz profil a otrzymasz RABAT 40 % na usługę czyszczenia konsoli.