UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 • Naprawa Konsol

  Przykładowe usterki- Wymiana laserów
  - Brak obrazu
  - Wymiana gniazd HDMI, USB
 • Naprawa Konsol

  Ogólnopolski serwis konsol
  Jeżeli mieszkasz poza Warszawą - zadzwoń do Nas bądź zgłoś naprawę poprzez formularz
 • 1
 • 2
...

pcb1234567

Logo konsole

Naprawiamy konsole wszystkich marek

Sprawdź jak do nas dojechać

Serwis i naprawa konsol sony PS3

 

    Sony Playstation 3 swój debiut miało w Europie w 2007r. Jest to konsola siódmej generacji, początkowo występowała jako wersja FAT wyposażona w dysk twardy o pojemności 40, 60 lub 80 GB. Pierwsze wydanie PS3 było najdroższe w zakupie ale posiada najbogatsze wyposażenie min. 4 porty USB, emulator gier do PS2, obsługę SACD oraz czytnik kart.

Konsolo ps3 slim cech 2003a

Ps3 super slim cech 4003c

 

    Kolejny wypust Sony to wersja Slim z dyskami od 120 do 320 GB, jednak już znacznie uboższa min. bez emulatora gier poprzedniej generacji. Istotna różnica pomiędzy wersją FAT i Slim jest obsługa złącza HDMI 1.3a w wersji FAT, a 1.4a dla wersji Slim.

    Ostatnia z rodziny PS3 jest wersja Super Slim, po raz kolejny wraz z ceną zmniejszyły się wymiary, waga oraz zapotrzebowanie na prąd. Technicznie wypada identycznie z wersją Slim, różnice to brak napędu szczelinowego (oszczędność) oraz jedynie dwa warianty pamięci, ekonomiczny z 12 GB pamięci Flash oraz z dyskiem o pojemności 500 GB.

 

Konsola nie jest jednak wolna od wad. Poniżej typowe usterki:

 

Sony ps3 ylod żółta dioda śmierci

Usterka YLOD (żółte światło śmierci) występuje głównie w wersji FAT. Ylod jest to typowa usterka spowodowana przegrzaniem układu graficznego. Naprawa następuję poprzez reballing - wymiana połączeń cynowych GPU lub CPU (w zależności od modelu).

 

Laser KES-450 Sony PS3 super slim

Konsola nie czyta płyt, objaw dotyczy całego szeregu konsol przyczyną jest uszkodzony laser i konieczna jest jego wymiana, zdarzają się przypadki w których uszkodzona jest elektronika koordynująca pracę modułu laserowego.

 

 Sony PS3 FAT problem z mechaniką napędu

Elektronika napędu BMD 003 sony ps3

Konsola nie przyjmuje, nie oddaje płyty, ta usterka dotyczy wersji FAT oraz Slim bo tylko tutaj występuje napęd szczelinowy, przyczyny to uszkodzenie mechaniki napędu lub elektroniki sterującej.

 

 Kodek HDMI MN8647091

 Brak obrazu na złączu HDMI, uszkodzony może być kontroler HDMI, gniazdo lub sam układ GPU

 

JD Serwis naprawia wszystkie usterki występujące w konsolach PlayStation, jako nieliczny w Warszawie naprawiamy sprzęt u siebie na miejscu. Nie jesteśmy pośrednikami. Dla naszych klientów oferujemy bezpłatną diagnozę, szybki termin realizacji oraz atrakcyjne upusty dla stałych klientów.

 

Ciekawostki:

 

- Koszt produkcji Ps3 w pierwotnej wersji Fat był wyższy niż cena sprzedaży – firma zarabiała na sprzedaży gier.

- Różnica pomiędzy padem DualShock 3 a Sixasis to jedynie obecność wibracji.

- Wszystkie wersje Ps3 są kompatybilne wstecz z Sony Ps1 a wybrane wersje z grami z Ps2.

- Wersja Slim potrzebuje o połowę mniej energii niż wersja Fat.

- Sony sprzedało około 80 milionów konsol na całym świecie.

- Projektowanie konsoli trwało ponad 5 lat.

Głośny wentylator w konsoli PS3

Jedną z usterek w konsoli sony PS3 to problem przegrzewania się. Objawia się to głośną pracą wentylatora a w ostateczności komunikatem i wyłączeniem się sprzętu. Problem zostaje zauważony podczas grania w bardziej wymagające gry. Aby zapobiec uszkodzeniu się układ graficznego zalecamy okresowe czyszczenie układu chłodzenia konsoli. Nasz Serwis Konsol PS3 wykonuje usługi czyszczenia i konserwacji układu chłodzenia który polega na dokładnym oczyszczeniu wnętrza konsoli z kurzu i wymiany pasty termo przewodzącej pomiędzy GPU, CPU a radiatorem. Serwis Konsol Warszawa znajduje się w samym centrum (śródmieście) i na granicy dzielnicy Wola, Bemowo. Serdecznie zapraszamy.