• Naprawa Laptopów

  Przykładowe usterki- Zalanie cieczą
  - Brak obrazu
  - Wymiana gniazd zasilania, USB, audio
 • Naprawa Laptopów

  Naprawiamy laptopy z całego kraju
  Jeżeli mieszkasz poza Warszawą - zadzwoń do Nas bądź zgłoś naprawę poprzez formularz
 • Naprawa Laptopów

  Atrakcyjne ceny- Bezpłatna diagnoza
  - Płacisz tylko za efekty
  - Szybki czas realizacji usług
 • 1
 • 2
 • 3
...

pcb1234567

image

Naprawiamy laptopy wszystkich marek

Sprawdź jak do nas dojechać

Naprawa Macbook Apple Warszawa

Plyta macbook

Nasza firma zajmuje się kompleksową naprawą laptopów marki apple. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w serwisie Apple Macbook. Wszystkie nasze naprawy są prowadzone na oryginalnych częściach zamiennych. Nasi sprawdzeni partnerzy biznesowi którzy dostarczają nam wszystkie potrzebne części oferują gwarancję na każdy podzespół. Doskonale wyszkolona kadra pracowników dba o najwyższy poziom napraw co przekłada się na bez awaryjną pracę urządzenia.

 

Naprawiamy wszystkie typy uszkodzeń takie jak:

 

 • Naprawa po zalaniu. Bardzo dużo sprzętu trafia do nas po zalaniu. Zalana klawiatura czy touchpad powoduje w większości przypadków trwałe uszkodzenie elementów. Ciecz również dostaje się na płytę główną i dochodzi do uszkodzeń układów zasilania. Nasz serwis naprawia wszystkie możliwe rodzaje usterek po zalaniu.

 • Wymiana dysku twardego, instalacja systemu operacyjnego. Jeżeli twój mac zaczął wolno działać bądź system nie uruchamia się to oznacza że mogą być problemy z dyskiem bądź z systemem. Wykonujemy także upgrade, wyminę zwykłego dysku talerzowego na bardzo szybki dysk SSD. Dyski SSD charakteryzują się bardzo szybkąlogo apple macbook pracą, nie wydają żadnych dźwięków – brak elementów mechanicznych.

 • Macbook włącza się lecz nie ma obrazu. Tego typu objaw może być spowodowany przez bardzo wiele czynników. Jednym z nim może być uszkodzony chipset na płycie głównej, brak jednego z napięć w układzie zasilania czy proste uszkodzenie pamięci RAM.

 • Uszkodzony ekran LCD. Wystarczy chwila nie uwagi i nasz ekran może ulec uszkodzeniu. W naszym serwisie jesteśmy w stanie wymienić samą matrycę bez obudowy co znacznie minimalizuje koszt naprawy macboka.

 

Akcje Serwisowe Apple

Apple to producent postrzegany przez wielu jako wyznacznik designu oraz jakości. Produkty tej marki charakteryzują się najwyższą jakością, nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz unikalnym oprogramowaniem. Jednak Apple jak każdy producent nieuchronił się od wad konstrukcyjnych, czego następstwem są akcje serwisowe. Poniżej prezentujemy kompendium usterek opracowane na podstawie informacji podanych na oficjalnej stronie Apple.

Zestawienie otwiera Apple Macbook wyprodukowany pomiędzy październikiem 2009 a kwietniem 2011, problemem tego sprzętu jest uszkodzona obudowa Apple , objawia się to poprzez odklejenie gumowej części od dolnego korpusu.

macbook uszkodzona gumowa dolna obudowa

Macbook Air to kompaktowy komputer o najwyższej w klasie mobilności. Wada Macbook Air wyprodukowanych od czerwca 2012 do czerwca 2013 to uszkodzony dysk twardy flash o pojemności 64 lub 128GB. Usterka pamięci flash w skrajnych przypadkach może doprowadzić do bezpowrotnej utraty danych.

 

Uszkodzony SSD macbook


Według subiektywnej oceny największa akcja serwisowa amerykańskiego koncernu to problemy z serią Macbook Pro uszkodzona karta graficzna objawia się zniekształconym lub przekłamanym obrazem. W wybranych przypadkach prze zepsuty układ graficzny Macbook włącza się jednak nie ma obrazu na matrycy. Wadliwe produkty Apple są oczywiście naprawiane w ramach akcji serwisowych. Uszkodzone komputery zostały wyprodukowane pomiędzy lutym 2011r a grudniem 2013r.

Uszkodzony układ graficzny macbook


Problem z dyskiem twardym to ostatnia usterka na naszej liście wad konstrukcyjnych sprzętów Apple i występuje w sprzęcie Imac 27 cali wyposażonych w dysk twardy 3 TB z okresu produkcji grudzień 2012 do wrzesień 2013.

Uszkodzony hdd imac

 


 

Naprawa płyty głównej MacBook

Do naszego serwisu tym razem trafił Apple MacBook A1278. Laptop nie reagował na wciśnięcie przycisku power on. Klient poinformował nas że usterka powstała podczas używania nie oryginalnego zasilacza. Zaczęliśmy analizować schemat płyty głównej i wykonywać pomiary. Stwierdzono brak sygnału SMC_RESET_L

 

SMC RESET L

Układ LT3470A który częściowo zasila układ SMC na płycie głównej okazał się uszkodzony - braku przebiegu na L6995.

LT3470A

 

Prawidłowy przebieg powinien wyglądać tak jak poniżej na zdjęciu.

Przebieg L6995 


Po wymianie układu sygnał SMC_RESET_L jest już prawidłowy lecz niestety dalej płyta główna nie uruchamia się. Objaw jest dalej taki sam – brak reakcji na włącznik. A więc dalej wykonujemy pomiary które coraz bliżej skłaniają nas do stwierdzenia że kontroler SMC jest uszkodzony.

Wymiana kontrolera SMC

Wymiana SMC

Wymiana SMC2

Po wymianie wyżej wymienionych elementów płyta główna zaczęła poprawnie pracować. Podczas ostatecznych testów okazało się jeszcze że port USB przerywa z powodu uszkodzenia mechanicznego. Takie usterki to już dla nas najmniejszy problem i w ramach naprawy płyty głównej klient dostał nowe złącze USB. Zadowolenie naszego klienta było ogromne jak dostał całkowicie sprawny komputer do rąk.

To jest częściowo przestroga przed nie używaniem zasilaczy zamiennych, nie autoryzowanych przez firmę Apple. W ekstremalnych przypadkach płyta główna może już być tylko do wymiany. JD Serwis Macbook rekomenduje tylko i wyłącznie oryginalne produkty Apple.

Najczęściej zadawane pytania

Mój MacBook nie włącza się - czy warto naprawić

Decyzję o naprawie zawsze podejmuje właściciel lecz ze względu na duża wartość sprzętu w 95% klienci decydują się na naprawę. Sprzęt Apple zdecydowanie wolniej traci na wartości niż inne marki więc naprawa zawsze ma ekonomiczny sens. Serwis MacBook Warszawa specjalizuje się w naprawie płyt głównych a nie ich wymianie dlatego koszt naprawy to ułamek ceny nowego sprzętu.

Zalałem Maca winem – czy warto naprawiac

Tak naprawiamy wszystkie typy uszkodzeń w tym także zalania cieczą. Nasz serwis oferuje naprawę płyty głównej co znacząco obniża koszt naprawy a dodatkowo jest udzielana gwarancja na wykonaną usługę.

Jaki jest okres gwarancji na naprawę ?

Nasz Serwis MacBook oferuje gwarancję do 12 miesięcy na każdą naprawę nie zależnie od rodzaju uszkodzenia.

Gdzie mogę naprawić mojego macbooka ?

Apple Macbook mogą Państwo naprawić w naszym serwisie. JD Serwis Apple ul. Działkowa 24, 02-234 Warszawa

Nowatorskie rozwiązanie gniazda zasilania w Apple MacBook

Gniazdo magSafe2 pinoutApple jako pierwszy producent komputerów przenośnych zastosował w swoich produktach MacBook Pro konstrukcję magSafe. Co to oznacza dla użytkownika ? Wtyczka i gniazdo przyciągają się ponieważ posiadają wbudowane magnesy neodymowe i przez to nie ma możliwości uszkodzenia gniazda poprzez jego wyrwanie. I druga funkcjonalność to że nie da się jej odwrotnie podłączyć – wtyk jest obustronny. To tyle co powinno obchodzić użytkownika. Jest bezpiecznie i wygodnie. Ale patrząc dalej od strony technicznej jest to bardzo zaawansowana konstrukcja. We wtyczce znajduje się układ elektroniczny który komunikuje się z komputerem. Komunikacja wtyczki z układem ładowania baterii informuje użytkownika poprzez kolor diody w jakim aktualnie jest trybie. Pomarańczowa dioda sygnalizuje ładowanie baterii a zielona ukończenie jego. Jako ciekawostkę można uznać że pomysł magnetycznej wtyczki nie jest nowy. W Japonii w ten sposób były podłączone popularne frytkownice a to po to żeby nikt nie pociągnął za kabel i nie poparzył się wrzącym olejem. Apple podpatrzyło pomysł i wykorzystali to rozwiązanie w swoich produktach które było zaprezentowane przez Apple 10 stycznia 2006 roku w San Francisco na targach expo Macworld. Jeżeli macie Państwo problem ze swoim zasilaczem, uszkodzonym przewodem zasilającym to Nasz Serwis Apple pomoże w naprawie bądź doborze odpowiedniego zasilacza, ładowarki do Twojego MacBook'a.

Gniazdo magSafe2

Opinie Naszych klientów o serwis macbook

Kevin, Warszawa – Mój Mac został naprawiony w bardzo przystępnej cenie biorąc pod uwagę konkurencję. Usługa wykonaną szybko i sprawnie. Na naprawę dostałem pisemną gwarancję co mnie bardzo cieszy. Polecam.


Justyna, Olsztyn – Byłam przejazdem w Warszawie i nagle mój MacBook Pro przestał działać. Okazało się że problem jest z płytą główną. Miałam bardzo mało czasu na naprawę a sprzęt był mi potrzebny do prezentacji. JD Serwis macbook uratowali mi życie naprawiając szybko mój laptop. Bardzo dziękuję.


Łukasz, Warszawa – Szczerze polecam Panów z JD Serwis przy ulicy Marszałkowskiej 140. Wymiana uszkodzonego ekranu trwała 3 dni ale za to cena za naprawę minimalna porównując wyminę całej klapy. Szczęście że mamy takich fachowców u Nas w mieście.

Układ chłodzenia MacBook'a

Jak w każdym komputerze przenośnym czy to będzie MacBook czy laptop układ chłodzenia wymaga okresowemu przeglądowi. Ta część komputera powinna być zawsze w 100 % sprawna a to dlatego, że najważniejsze podzespoły płyty głównej powinny mieć możliwie jak najniższą temperaturę. To właśnie zbyt wysoka temperatura powoduje problemy ze sprzętem. Poniżej zdjęcie przedstawia całkowicie niedrożny układ chłodzenia.

Zanieczyszczony uklad chłodzenia

Kurz tak może zbić się że tworzy w swoim rodzaju dywan. Zanieczyszczenie bądź uszkodzenie wentylatora może skutkować przykrymi konsekwencjami takimi jak uszkodzenie chipsetu graficznego czy bardzo wolna praca systemu operacyjnego. Prawidłowo utrzymywany MacBook to gwarancja długiej i bezproblemowej pracy. Nasz serwis MacBook naprawia tego typu usterki.

Czysty uklad chlodzenia macbook