UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 • Naprawa Laptopów

  Przykładowe usterki- Zalanie cieczą
  - Brak obrazu
  - Wymiana gniazd zasilania, USB, audio
 • Naprawa Laptopów

  Naprawiamy laptopy z całego kraju
  Jeżeli mieszkasz poza Warszawą - zadzwoń do Nas bądź zgłoś naprawę poprzez formularz
 • Naprawa Laptopów

  Atrakcyjne ceny- Bezpłatna diagnoza
  - Płacisz tylko za efekty
  - Szybki czas realizacji usług
 • 1
 • 2
 • 3
...

pcb1234567

image

Naprawiamy laptopy wszystkich marek

Sprawdź jak do nas dojechać

Serwis i naprawa Lenovo

 

 

    lenovo logoLenovo to chińska firma która powstała w Pekinie w 1984 r. Przez pierwsze 20 lat istnienia marka nazywała się "Legend" jednak z planowaną ekspansją na światowe rynki nazwa była zbyt popularna co przeszkadzało kreowaniu indywidualnego wizerunku marki. Pierwotnie firma zaczynała od min. importu telewizorów, handel zegarkami co zakończyło się niepowodzeniem. Pierwszym hitem komercyjnym firmy byłą produkcja płytki drukowanej kompatybilnej z komputerami IBM. Produkcją komputerów firma rozpoczęła w 1990 roku pierwotnie pod własnymi markami i tylko na rynku lokalnym. Kolejne lata to dynamiczny rozwój chińskiej marki oraz szereg fuzji i przejęć marek z całego świata. Największe przejęcia koncernu to przejęcie w 2005r 18,9 % akcji firmy IBM a dokładnie działu komputerów osobistych, było to trzecie co do wielkości przejęcie na światowym rynku w branży komputerowej. Kolejny duży zakup to przejęcie w 2014 roku Motorola Mobility która została odkupiona od Google. Lenovo współpracuje także z takimi markami jak NEC, Medion, Iomega, Nok Nok Labs, CCE.

CPU Intel

 

Obecnie firma Lenovo posiada w ofercie:

 

 • Komputery stacjonarne ThinkCentre

 • Serwery ThinkServer

 • Stacje robocze ThinkStation

 • Laptopy dedykowane dla biznesu ThinkPad

 • Tablety dedykowane dla biznesu ThinkPad

 • Monitory wysokiej klasy ThinkVision

 • Komputery All-in-one z serii IdeaCentre

 • Smartfony IdeaPhones

 • Telewizory LeTv (dostępne tylko na rynku chińskim)

 • Tablety dedykowane dla klientów indywidualnych seria IdeaPad

 • Laptopy dedykowane dla klientów indywidualnych seria IdeaPad

 

 Najpopularniejsze produkt na Polskim rynku to linia IdeaPad którą dzielimy dodatkowo na poszczególne grupy:

 

 • Joga - multimedialne tablety, ultrabooki o szerokim mobilnym zastosowaniu.

 • Seria Y – linia premium o najwyższej wydajności.

 • Seria Z – równowaga pomiędzy wydajnością a przystępną ceną

 • Seria Flex – laptopy z ekranem dotykowym oraz baterią o długim czasie pracy.

 • Seria U - laptopy / ultraboooki do codziennego użytkowania.

 • Seria S – laptopy/ultrabooki o zoptymalizowanej wydajności, długiej żywotności baterii.

 • Seria G – laptopy klasy podstawowej do użytku domowego w atrakcyjnej cenie.

 

    Lenovo to lider sprzedaży (IV kwartał 2014) na Polskim rynku komputerów przenośnych, z udziałem rynku na poziomie 28,9 %. W związku z dużym udziałem na rynku, laptopy lenovo to częsty gość w JD Serwis przy ul. Marszałkowskiej 140. Naprawiamy wszystkie urządzenia lenovo łącznie z rodziną produktów Thinkpad. Rekordem pośród komputerów naprawianych są model G570, G580 oraz analogicznie z większą matrycą G780 z typową usterką wyłamującej się obudowy w okolicach zawiasów.

 

Polamany zawias lenovo y570 small

Uszkodzony zawias w laptopie Lenovo Y570

Uszkodzona obudowa matrycy y570 small

Wyłamane mocowania zawiasów w klapie matrycy

     Przyczyna uszkodzenia obudowy to wada konstrukcyjna kadłubka dolnego tzw botom case w którym w okolicy mocowania zawiasów plastik jest za cienki i posiada zbyt mało wzmocnień konstrukcyjnych, nie wspominając już o wzmocnieniach metalowych których nie ma w ogóle.

 

Naprawiamy wszystkie możliwe usterki w laptopach marki Lenovo

 

 • Naprawa płyty głównejPłyta glowna lenovo LA 7981P

 • Naprawa po zalaniu

 • Laptop nie włącza się

 • Wyrwane / zapadnięte gniazdo

 • Wymiana układu graficznego GPU

 • Wymiana rozbitej matrycy

 

 

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz szybki czas realizacji usługi.

    Jesteśmy do Państwa dyspozycji 6 dni w tygodniu, zapraszamy na bezpłatną diagnozę do serwisu laptopów w samym centrum warszawy. Dogodny dojazd zarówno środkami komunikacji miejskiej jak i własnym samochodem.

 


Naprawa laptopów LENOVO w Warszawie - opinie Klientów

Pan Paweł : Jestem posiadaczem laptopa Lenovo i po dwu letnim użytkowaniu stał się bardzo powolny. Na szczęście dostałem kontakt od mojego przyjaciela do JD Serwis laptopów. W serwisie po krótkiej chwili, diagnozie stwierdzono uszkodzony dysk twardy. Szybka interwencja i następnego dnia miałem komputer naprawiony. Co najważniejsze wszystkie dane udało się odzyskać. Bardzo polecam usługi firmy JD Serwis.

Pani Aneta : Mój mały synek podczas oglądania bajki na laptopie lenovo przez nie uwagę wylał sok na klawiaturę. Laptop momentalnie się wyłączył. Nie długo myśląc szybko udałam się do firmy JD Serwis laptopów na ulicę Marszałkowską 140. Diagnoza uszkodzony układ zasilania. Dwa dni później miły Pan zadzwonił do mnie że laptop jest gotowy do odbioru. Gdyby nie szybkie działanie Panów to laptop byłby spisany na straty. Polecam najlepszy serwis laptopów :)

Pan Stanisław : Podczas podróży pociągiem uszkodziłem matrycę w laptopie Lenovo. Znalazłem w internecie serwis który zrobi to w krótkim czasie. JD Serwis naprawił mój komputer w godzinę. Rekomenduje najszybszy serwis w Warszawie.

 


 

Poniżej przedstawiamy przykładowy proces diagnozy i naprawy laptopa Lenovo G780 - serwis lenovo warszawa

    Laptop trafił do naszej firmy JD Serwis laptopów z usterką która całkowicie unieruchomiła sprzęt. Laptop zupełnie się nie uruchamia, nie reaguje na przycisk włączenia. Po podłączenie do zasilacza ładowanie baterii również nie działa. Zaobserwowany został tzw. zawyżony pobór prądu w stanie spoczynku z wartości około 20 – 30 mA do około 80 mA. Taki objaw może wskazywać na zwarcie w jednym z gałęzi układu zasilania. Po wstępnych oględzinach należy laptop rozkręcić aż do samej płyty głównej.

 

zasilacz zawyzony pobor pradafot. JD Serwis

 

Płytę główna przygotowujemy do naprawy oczyszczając ją z pozostałości kurzu, drobin pyłu i innych zanieczyszczeń.

 

  Zdjęcie płyty głównej Lenovo G780fot. JD Serwis

 

zdjecie plyty g780 2fot. JD Serwis

 

    W pierwszej kolejności należ płytę obejrzeć dokładnie i przyjrzeć się wszystkim układom scalony przetwornic DC – DC step down a również kontrolerowi ładowania baterii. Takie objawy jakie przedstawia nam omawiany przypadek może także sugerować uszkodzenie właśnie tego układu. Przy tego typu usterkach dobrym narzędziem jest mikroskop który wspomaga pracę nad płytą. Narzędziem tym jesteśmy bardzo skrupulatnie obejrzeć centymetr po centymetrze płyty i ewentualnie odnaleźć przyczynę usterki.

 

zdjecie mikroskopFot. JD Serwis

 

Po wizualnych oględzinach płyty przystępujemy do pomiarów. Do tego celu wykorzystujemy miernik uniwersalny ustawiony na pomiar napięcia stałego w zakresie do 20V

 

miernik uniwersalny

fot. JD Serwis

 

    Wykonujemy pomiar napięcia na tranzystorach PQ301 i PQ302. Jak widać tuż za tranzystorami na punkcie pomiarowy P3 napięcie nie występuje. Wskazywać to może na zwarcie tuż za nimi. Kolejny pomiar to zmierzenie oporności w punkcie P3 względem masy. Pomiar wskazuje na wartość bliską zero co potwierdza naszą tezę o zwarciu w gałęzi układu zasilania.

 

schemat

 schemat ideowy

 

przetwornica step downfot. JD Serwis

 

Teraz należy sprawdzić który element jest uszkodzony (zwarty). Po długiej analizie schematu i płyty głównej jest winowajca. Zwarty kondensator w linii zasilania B+ 19V.

 

zdjecie uszk kondensatora

fot. JD Serwis

   Nasz serwis laptopów to firma która od lat zajmuje się naprawą urządzeń elektronicznych w tym także naprawą laptopów lenovo. Ogromne doświadczenie w tej dziedzinie jest spowodowane pasją do tego co robimy. Większość z Nas to elektronicy hobbyści którzy nie mogą żyć bez lutownicy w ręku. Nawet po godzinach projektujemy, lutujemy i pomagamy innym. Wszystko to bo lubimy.

    Pamiętaj że samodzielna naprawa bez doświadczenia może skończyć się tylko wymianą płyty głównej w twoim laptopie. Jeżeli nie posiadasz umiejętności ale masz chęci to odradzamy jakiekolwiek samodzielne próby naprawy. Wiemy że to tylko może źle się skończyć dla twoje sprzętu. Jeżeli masz problem ze swoim laptopem to zapraszamy do naszych siedzib na bezpłatną diagnozę, naprawę. Masz pewność że masz do czynienia z profesjonalistami.

Jak działa nasz Serwis Lenovo

Nasz Serwis Lenovo jest wyspecjalizowany w naprawie właśnie tej marki. Współpraca z oficjalnym dystrybutorem zapewnia zoptymalizowane koszta naprawy. Na przestrzeni lat zdobyliśmy ogromną wiedzę i bardzo duże doświadczenie co pozwala na bardzo szybką i sprawną naprawę laptopa. Serwis Lenovo Warszawa oferuje naprawy po zalaniu cieczą, wymiany matryc i wiele innych. W razie wątpliwości, pytań prosimy o kontakt z naszym oddziałem. 

Niebezpieczne przegrzewanie się laptopa

Jak wiadomo wysoka temperatura dla urządzeń elektronicznych jest zabójcza a w szczególności dla wysoko wydajnych laptopów serii y700. Laptopy te są wyposażone bardzo wydajne podzespoły m.in., procesor i7 szóstej generacji i kartę graficzną Nvidia GTX 960M. Tak jak każdy laptop JD Serwis Laptopów Warszawa naprawia jak i robi okresowe przeglądy układu chłodzenia. W laptopie system chłodzenia jest bardzo ważnym jak nie najważniejszym elementem który wymaga okresowego przeglądu. Jeżeli zauważyłeś problem z przegrzewaniem się twojego sprzętu nie lekceważ tego tylko natychmiast udaj się do naszego Serwisu Lenovo Warszawa.

Czy wiesz że... ?

JD Serwis Laptopów Warszawa ma dwie lokalizacje ? Tak ! Właśnie dla Ciebie uruchomiliśmy dwa serwisy w dwóch dogodnych lokalizacjach warszawy. JD Serwis Laptopów przy ulicy Marszałkowskiej 140 i JD Serwis – odział II przy ulicy Połczyńskiej 21a/4 (ciepłownia wola)

Wolne działanie systemu ? JD Serwis Laptopów ma na to radę.

W jaki prosty sposób przyspieszyć pracę na Laptopie Lenovo. Otóż jedna z najprostszych operacji które możemy wykonać to wymiana dysku twardego na szybki SSD. Taki zabieg zapewnia wzrost komfortu pracy jak i szybkość działania systemu operacyjnego. W takim przypadku w szybki sposób Serwis Lenovo Warszawa może uratować laptopa przed kosztowną wymianą na nowy.

Częste usterki laptopów lenovo

 Częste usterki w laptopach Lenovo zazwyczaj są spowodowane z winy użytkownika. Laptop jest to urządzenie mobilne gdzie cały czas jest przenoszone, przez co bardziej narażone na uszkodzenia a niżeli komputery stacjonarne. Wyrwane gniazdo zasilania czy połamane obudowy to codzienne usterki z którymi spotykają się nasi technicy. Oprócz uszkodzeń mechanicznych nasz serwis naprawia usterki związane z płytą główną. Naprawa układu zasilania płyty głównej wymaga bardzo dużego doświadczenia ze strony technika. Umiejętność posługiwania się odpowiednimi narzędziami takim jak oscyloskop, miernik uniwersalny czy analizator stanów logicznych umożliwia szybkie zdiagnozowanie i naprawę laptopa.

JD Serwis w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku naprawia wszystkie usterki w laptopach Lenovo. Wbrew pozorom duża ilość napraw właśnie tej Koreańskiej marki nie jest związana z dużą usterkowością lecz z bardzo dużą ilością laptopów na polskim rynku. Całkowity światowy udział Lenovo to ponad 20% co stanowi rekordowo wysoki wynik.

 

yoga13

 

Ostatnim dobrze sprzedającym się modelem jest Lenovo Yoga. Model ten wyróżnia się dużą mobilnością, małą wagą i bardzo długą pracą na baterii. Niestety ale jego zalety kończą się podczas pierwszej usterki. Mała waga i delikatna obudowa powoduje to że sprzęt jest niezwykle delikatny i wrażliwy. W modelu Yoga 13 często spotykamy się z problemem uszkodzonej płyty głównej co objawia się losowym włączaniem się. Udało nam się opracować sposób na naprawę i całkowite wyeliminowanie tej usterki - na naprawę udzielamy 12 miesięcy pisemnej gwarancji.

Jeżeli macie Państwo problem ze swoim laptopem to zapraszamy serdecznie na bezpłatną diagnozę i wycenę naprawy. U nas za diagnozę nic nie zapłacisz a to dlatego że jesteśmy najlepszym i najtańszym serwisem w okolicy. Na rynku ogólnopolskim jesteśmy już ponad 7 lat co potwierdza naszą wiarygodność. Przyjdź a na pewno się nie zawiedziesz.

 

Układ chłodzenia laptopa lenovo i co warto wiedzieć

Najważniejszy układ w laptopie który pomaga chłodzić wszystkie komponenty wewnątrz bardzo małej obudowy to układ chłodzenia.

Z perspektywy użytkownika widać nie wiele bo tylko kratkę wylotu ciepłego powietrza.

Wylot powietrza

fot. JD Serwis

A wewnątrz znajdziemy taki układ

Widok wentylator

fot. JD Serwis 

Składa on się z radiatora (ciepłowodu) i wentylatora. Radiator jest to rurka zbudowana z miedzi w której jest płyn który parując skrapla się. W ten sposób przewodzi ciepło z procesora do radiatora gdzie w końcowym efekcie ruch powietrza spowodowany działaniem wentylatora wydmuchuje ciepłe powietrze z dala od wrażliwych komponentów.

 

Widok radiator

fot. JD Serwis 

Sprawność i wydajność układu chłodzenia ma bardzo duży wpływ na poprawne działanie laptopa. W przypadku gdy zauważymy, że nasz sprzęt nadmiernie się nagrzewa to oznacza, że mamy do czynienia z awarią bądź zaniedbaniem. We wszystkich laptopach marki lenovo co pewien czas należy przeprowadzać okresowe sprawdzenie i ewentualnie przeprowadzić konserwację układu chłodzenia. Usługa taka polega na otworzeniu laptopa i dokładnemu wyczyszczeniu wszystkich komponentów z kurzu. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie działania wentylatora a następnie wymiana pasty termo przewodzącej o jak najwyższym współczynniku przewodzenia ciepła. JD Serwis Laptopów Lenovo sprawdzi sprawność układu chłodzenia zupełnie za darmo. Zapraszamy do naszych oddziałów na bezpłatną diagnozę.

 

Jak zmieniały się gniazda zasilania stosowane w laptopach Lenovo - JD Serwis radzi

Firma Lenovo na przestrzeni lat jako jedna z nie licznych modyfikowała swoje złącza zasilania w laptopach. Pierwsze laptopy np. z serii R61 posiadały złącze takie samo jak w laptopach IBM.

Gniazdo Lenovo R61

Wynikało to z faktu, iż w 2005 roku Lenovo kupiło IBM. Pierwsze produkty Lenovo były bardzo podobne do laptopów IBM i producent nie wiele zmienił w wyglądzie sprzętu. Następne modele już z serii Y np. Y560 posiadały złącza klasyczne, uniwersalne stosowane w takich markach jak Asus, Toshiba czy Fujitsu-Siemens.

Gniazdo Lenovo Y560

Złącze to charakteryzowało się tym, że wymiary zewnętrzne gniazda to 5,5mm a środkowy pin, bolec 2,5mm. Z biegiem lat i wprowadzeniu na rynek nowych laptopów np. Lenovo G500 producent zmienił złącze zasilania na typ slim tip bądź też znane pod nazwą square tip.

Gniazdo Lenovo G500

Złącze charakterystyczne występujące w kolorze żółtym i czarnym o kształcie prostokąta przypominające gniazdo USB. Pierwsze gniazda typu square były trudno dostępne lecz JD serwis laptopów Lenovo naprawiał tego typu usterki. Ostatnim nowym złączem zasilania jakim możemy znaleźć w laptopie Yoga 3 14 to złącze hybrydowe, łączące w sobie standardowe gniazdo ładowania wraz z gniazdem USB 2.0.

Gniazdo Lenovo Yoga 3 14

 

Yoga 3 14 wtyk

Nowatorskie rozwiązania sprawiają, że produkty Lenovo są chętnie kupowane przez coraz większą rzesze klientów. Doskonale widać to na podstawie analizy ilości laptopów które trafiają do naszego serwisu. Jeżeli masz problem z gniazdem zasilania w swoim laptopie to zapraszamy do JD Serwis Lenovo na bezpłatną diagnozę.