UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 • Naprawa Konsol

  Przykładowe usterki- Wymiana laserów
  - Brak obrazu
  - Wymiana gniazd HDMI, USB
 • Naprawa Konsol

  Ogólnopolski serwis konsol
  Jeżeli mieszkasz poza Warszawą - zadzwoń do Nas bądź zgłoś naprawę poprzez formularz
 • 1
 • 2
...

pcb1234567

Logo konsole

Naprawiamy konsole wszystkich marek

Sprawdź jak do nas dojechać

Serwis konsol XBOX 360

 

Xbox 360 chipset gpu     Xbox360 wyprodukowana przez Microsoft w 2005 roku otworzyła siódmą generację gier wideo. Konsola bardzo nowoczesna jak na lata swojej premiery. Została opracowana przy pomocy takich firm jak ATI, IBM oraz NEC. Sercem konsoli jest procesor IBM PowerPC który posiada trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz oraz GPU firmy ATI R500 o taktowaniu rdzenia 500Mhz. Całość uzupełnia 512Mb pamięci RAM DDR3, napęd DVD oraz opcjonalnie dysk twardy o pojemności od 20 do 320 GB. Wybrane nowsze modele posiadały wybudowaną pamięć wewnętrzną 256 lub 512Mb w zależności od wersji. Każda wersja konsoli posiada osobny zewnętrzny zasilacz, o różnych wtyczkach oraz mocy znamionowej.

 

    Xbox360 przez okres swojej obecności na rynku doczekał się wielu wersji sprzętowych, są one zróżnicowane pod względem budowy jak i wyposażenia, poboru energii elektrycznej. Wszystkie wersję są kompatybilne pod względem gier.

 

Poniżej tabela prezentująca kolejne wersje konsoli Microsoft Xbox360.

 

Nazwa robocza

Obecność złącza HDMI

Pobór mocy

Xenon

Nie

203W

Zephyr

Tak

203W

Falcon

Tak

175W

Opus

Nie

175W

Jasper

Tak

150W

Trinity

Tak

135W

Corona

Tak

120W

 

    Wersje Trinity i Corona są to konsole w odświeżonej odsłonie zwane potocznie Xbox360 Slim. W Wersjach Slim zastosowano zupełnie inną koncepcję płyty głównej, zintegrowany został CPU z GPU, konsola otrzymała wydajniejsze chłodzenie. Urządzenie wychodziło na rynek z opcjonalnym dyskiem twardym lub w wersji budżetowej z 4GB pamięci flash. Z pierwszej generacji Xboxa najbardziej udana była wersja Jasper, emitowała najmniejsze ilości ciepła, posiadała złącze HDMI oraz odznaczała się najmniejszą awaryjnością.

Porownanie wersji xbox 360

 

Problemy i bolączki konsoli Xbox 360 to długa historia i zaczyna się od znanego problemu:

 1. RROD (Red ring of dead) czerwona okrąg śmierci jest to najpopularniejsza usterka w X 360, problem dotyczy przegrzanego układu graficznego. Usterka GPU objawia się również jako wyświetlany błąd E74. Ostrzegamy przed próbami samodzielnej naprawy takie próby nie przynoszą oczekiwanych efektów a jedynie prowadzą do trwałego uszkodzenia konsoli (głównie odkształcenia laminatu)

 2. Migająca czerwona dioda dotyczy konsol w wersji Slim i jest to analogiczna usterka do RROD w wersji FAT, z tą różnicą, że dotyczy zintegrowanego układu CPU z GPU.

 3. Konsola nie czyt płyt lub czyta płyty losowo, zdarza się, że konsola rysuje płyty (w wersjach FAT) usterka wynika z uszkodzonego modułu lasera – do wymiany.

 4. Xbox nie włącza się, nie reaguje na próbę włączania, - w takim przypadku występuje zwarcie w układzie zasilania konieczna jest naprawa płyty głównej. Usterka występuje losowo we wszystkich wersjach konsol.

.......... i wiele innych które również naprawiamy.

Naprawa konsol Xbox 360 zajmujemy się od 6 lat, każdą konsole po naprawie testujemy, na wymagających grach, dzięki temu klient ma pewność, że sprzęt został solidnie sprawdzony. Dla stałych klientów oferujemy atrakcyjne upusty cenowe. Przyjdź i zapytaj.