UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 • Naprawa Konsol

  Przykładowe usterki- Wymiana laserów
  - Brak obrazu
  - Wymiana gniazd HDMI, USB
 • Naprawa Konsol

  Ogólnopolski serwis konsol
  Jeżeli mieszkasz poza Warszawą - zadzwoń do Nas bądź zgłoś naprawę poprzez formularz
 • 1
 • 2
...

pcb1234567

Logo konsole

Naprawiamy konsole wszystkich marek

Sprawdź jak do nas dojechać

Serwis konsol Sony PS4

 

 

Sony PS4    Ósma generacja konsol do gier reprezentowana jest przez Sony PlayStation 4. Premiera odbyła się w listopadzie 2013. Konsola obecnie sprzedawana jest w jednej wersji z dyskiem 500 GB, poszczególne zestawy różnią się akcesoriami w zestawie oraz ilością kontrolerów. Konsola Ps4 posiada na pokładzie mocny procesor APU, który integruje CPU oraz GPU w jednej obudowie. Procesor posiada 8 rdzeni 64 bit oparty na architekturze zwanej "Jaguar". Moc procesora graficznego AMD Radeon to 1,84 TFLOPS. Konsola poza mocnym sercem posiada 8 GB pamięci ram DDR5, napęd optyczny Blue-Ray oraz porty komunikacyjne: USB 3.0, bluetooth, kartę sieciową w standardzie 802.11n oraz złącza HDMI i audio. Sony zbudowało konsolę PS4 przy współpracy takich firm jak Hitachi, Seagate – dyski; Delta Electronics – zasilacze, AMD – APU, Foxconn – firma produkująca konsole.

APU sony ps4 CXD90026G    W porównaniu z poprzednikiem znacząco zmienił się pad. Obecnie DualShock 4 posiada wyjście audio,wbudowany mały głośnik, przycisk "share" umożliwiający udostępnienie wydarzeń z gry wprost do internetu, touchpada, wklęsłe analogi, oraz inaczej wyprofilowane spusty. Nowy pad częściej spotykany jest również w kolorze białym, minusem względem poprzednika jest krótszy czas pracy na wbudowanym akumulatorze.

 

    Największą wadą konsoli jest brak kompatybilności wstecznej jeżeli chodzi o odtwarzanie gier. Zarówno tak jak poprzednik obecna konsola nie jest wolna od usterek, poniżej prezentujemy typowe problemy z konsolą PS4.

 

 

 

Konsola nie włącza się miga niebieski pasek, usterka zwana BLOD (Blue light of dead) niebieskie światło śmierci, typowa i popularna usterka objawia się w ten sposób uszkodzenie połączeń cynowych pod APU, rozwiązaniem jest reballing procesora po czym konsola działa jak nowa :)

Konsola sony ps4 blod

 

 

Konsola nie czyta płyt lub czyta płyty losowo problem z laserem- konieczna jest wymiana modułu lasera.

Naprawa wymiana modulu lasera KES 860A

 

 

Konsola nie przyjmuje płyt, lub problemy z oddawaniem płyt, usterka ta zwiastuje zarówno uszkodzenie mechaniki lub elektroniki napędu.

Mechanika napedu PS4

 

 PS4 głośno chodzi wentylator, konsola przegrzewa się i wyłącza, konieczna naprawa układu chłodzenia, ignorowanie usterki może doprowadzić do uszkodzenia APU.

Słabym punktem Sony Playstation 4 jest delikatny port HDMI, często pęka i wpada do środka konsoli – konieczna jest wymiana portu, lekceważenie usterki może doprowadzić do uszkodzenia kontrolera HDMI.

Gniazdo HDMI PS4

 

Jako jeden z nielicznych serwisów pogwarancyjnych Sony mamy duże doświadczenie w naprawach PS4. Naprawiliśmy dziesiątki konsol co daje gwarancje sprawnej naprawy, zawsze stosujemy oryginalne części zamienne. Zapraszamy na bezpłatną diagnozę do naszego serwisu znajdującego się przy ul. Marszałkowskiej 140 w centrum Warszawy.