UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 • Naprawa Laptopów

  Przykładowe usterki- Zalanie cieczą
  - Brak obrazu
  - Wymiana gniazd zasilania, USB, audio
 • Naprawa Laptopów

  Naprawiamy laptopy z całego kraju
  Jeżeli mieszkasz poza Warszawą - zadzwoń do Nas bądź zgłoś naprawę poprzez formularz
 • Naprawa Laptopów

  Atrakcyjne ceny- Bezpłatna diagnoza
  - Płacisz tylko za efekty
  - Szybki czas realizacji usług
 • 1
 • 2
 • 3
...

pcb1234567

image

Naprawiamy laptopy wszystkich marek

Sprawdź jak do nas dojechać

Wymiana matrycy w laptopach

 

     Wyświetlacz LCD zwany potocznie matrycą jest to element najbardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne. W starszych laptopach matryce posiadały system podświetlenia obrazu za pomocą zimnych katod zwanych świetlówkami CCFL. Matrycę starszej generacji były grubsze i cięższe ale jednocześnie bardziej odporne na pęknięcia, a szczególnie podczas naprężeń skrętnych. Obecnie matryce podświetlane są w technologi LED, cieńsze, lżejsze, tańsze w produkcji i bardziej energooszczędne jednak bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Uszkodzona matryca LCD

     Uszkodzenie matrycy nie zawsze jest to upadek sprzętu, często dochodzi do uszkodzenia LCD poprzez zamknięcie myszki bądź innego elementu w laptopie, zmiażdżenie sprzętu w torbie podczas transportu, czy zalanie sprzętu w okolicach krawędzi matrycy co powoduje jej uszkodzenie.

     Zdarzają się klienci którzy w ramach pozornej oszczędności podejmują się wymiany matryc we własnym zakresie jednak większość takich przypadków źle się kończy. W matrycach CCFL do podświetlenia potrzebne jest wysokie napięcie około 700v które może zrobić krzywdę. Kolejnym problemem jest zawartość szkodliwej rtęci w świetlówkach która może się wydostać podczas rozbicia. Gdy dojdzie do niepowodzenia podczas domowej wymiany matrycy istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo uszkodzenia sprzętu (płyty głównej w laptopie, lub elektroniki nowej matrycy) np. poprzez odwrotne wpięcie taśmy matrycy.

 

Poniżej prezentujemy konsekwencję wymian matrycy w domowym zaciszu.

 

Uszkodzona elektronika matrycy 

Uszkodzone gniazdo matrycy LTN156AT32

 

    Większość popularnych modeli ekranów posiadamy na miejscu w serwisie, wymiana matrycy w laptopie odbywa się tego samego dnia po dostarczeniu sprzętu. Oferujemy nowe matryce w konkurencyjnych cenach a to wszystko serwisie laptopów w centrum Warszawy.

    Jeżeli już masz rozbitą matrycę zapraszamy na wymianę do naszego serwisu znajdującego się przy ulicy Marszałkowskiej 140 w Warszawie.